Date Event Notes Result Status Links
September
Sat. 14 vs. Swarthmore Invitational @ Swarthmore, Pa. 10:00 AM
Sun. 15 vs. Swarthmore Invitational @ Swarthmore, Pa. 10:00 AM
Sat. 21 vs. ITA Southeast Regionals @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
Sun. 22 vs. ITA Southeast Regionals @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
 
February
Sat. 29 vs. Randolph-Macon 1:00 PM
 
March
Fri. 6 vs. Salisbury 3:30 PM
Tue. 10 vs. Oneonta @ Orlando, FL TBA
  vs. Transylvania @ Orlando, Fla. TBA
Fri. 13 vs. Carthage @ Orlando, Fla. TBA
Sun. 22 vs. Wilkes @ Moravian College 2:30 PM
Tue. 24 vs. Ursinus * 4:00 PM
Wed. 25 at Goucher 3:30 PM
Sat. 28 at Muhlenberg * 1:00 PM
 
April
Wed. 1 vs. Bryn Mawr * 4:00 PM
Sat. 4 at Gettysburg * 1:00 PM
Tue. 7 at Swarthmore * 4:00 PM
Sat. 11 vs. Franklin & Marshall * 1:00 PM
Wed. 15 at Haverford * 4:00 PM
Sat. 18 vs. Dickinson * 1:00 PM
Wed. 22 vs. McDaniel * 4:00 PM
Sat. 25 at Johns Hopkins * 1:00 PM
Wed. 29 vs. TBD @ TBD Centennial Conference First Round TBA
 
May
Sat. 2 vs. TBD @ TBD Centennial Conference Semifinal TBA
Sun. 3 vs. TBD @ TBD Centennial Conference Championship TBA
 
September
Sat. 22 vs. ITA Southeast Regionals @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
Sun. 23 vs. ITA Southeast Regionals @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
Sat. 29 vs. Yellow Jacket Invitational @ Randolph-Macon 8:00 AM
Sun. 30 vs. Yellow Jacket Invitational @ Randolph-Macon 8:00 AM
 
March
Fri. 1 vs. Delaware St. L, 7-2 Final
Fri. 8 vs. Goucher W, 6-3 Final
Sun. 10 vs. Lake Forest @ Hilton Head, S.C. L, 7-2 Final
Wed. 13 vs. LeTourneau @ Hilton Head, S.C. L, 7-2 Final
Fri. 22 vs. Immaculata W, 7-2 Final
Wed. 27 at Ursinus * W, 5-4 Final
Sat. 30 vs. Muhlenberg * W, 9-0 Final
 
April
Wed. 3 at Bryn Mawr * W, 5-4 Final
Sat. 6 vs. Gettysburg * L, 5-4 Final
Tue. 9 vs. #25 Swarthmore * L, 6-3 Final
Sat. 13 at Franklin & Marshall * L, 7-2 Final
Wed. 17 vs. Haverford * L, 6-3 Final
Tue. 23 at McDaniel * W, 7-2 Final
Thu. 25 at Dickinson * Start time pushed back to 4:30 pm W, 5-2 Final
Sat. 27 vs. #14 Johns Hopkins * Senior Day L, 9-0 Final
 
September
Sat. 23 vs. Yellow Jacket Invitational @ Randolph-Macon 9:30 AM
Sun. 24 vs. Yellow Jacket Invitational @ Randolph-Macon 9:30 AM
 
March
Fri. 2 vs. Delaware St. L, 6-3 Final
Sat. 3 vs. Goucher W, 9-0 Final
Sun. 11 vs. Stockton @ Hilton Head, S.C. W, 9-0 Final
Thu. 15 vs. Macalester @ Hilton Head, S.C. W, 5-4 Final
Fri. 16 vs. Concordia (Wis.) @ Hilton Head, S.C. W, 7-2 Final
Sat. 24 vs. Muhlenberg * W, 9-0 Final
Sun. 25 at Randolph-Macon W, 8-1 Final
Tue. 27 vs. Bryn Mawr * W, 9-0 Final
Fri. 30 at Salisbury L, 5-4 Final
Sat. 31 at McDaniel * W, 9-0 Final
 
April
Thu. 5 at Haverford * L, 7-2 Final
Tue. 10 vs. #36 Swarthmore * Autism Awareness Match L, 7-2 Final
Sat. 14 at Dickinson * W, 9-0 Final
Wed. 18 at Ursinus * W, 9-0 Final
Sat. 21 vs. Gettysburg * Senior Day W, 9-0 Final
Tue. 24 vs. #20 Johns Hopkins * L, 9-0 Final
Sat. 28 at Franklin & Marshall * W, 8-1 Final
 
May
Wed. 2 vs. Franklin & Marshall % Centennial Conference First Round W, 5-1 Final
Sat. 5 at #23 Johns Hopkins % Centennial Conference Semifinal L, 5-0 Final
 
September
Sat. 24 vs. ITA Southeast Regional Championships @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
Sun. 25 vs. ITA Southeast Regional Championships @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
 
March
Sat. 4 vs. St. Mary's Coll. of Md. W, 7-2 Final
Sun. 12 vs. Berry College @ Orlando, Fla. W, 7-2 Final
Wed. 15 vs. Bloomsburg @ Orlando, Fla. W, 6-3 Final
Thu. 16 vs. Mo. Western State @ Orlando, Fla. L, 8-1 Final
Mon. 20 vs. Centre L, 9-0 Final
Sat. 25 at Muhlenberg * W, 8-1 Final
Sun. 26 vs. Goucher @ Harford Community College W, 7-2 Final
Wed. 29 at Bryn Mawr * W, 8-1 Final
 
April
Sat. 1 vs. McDaniel * W, 9-0 Final
Tue. 4 vs. Haverford * L, 5-4 Final
Wed. 12 at #40 Swarthmore * L, 8-1 Final
Thu. 13 vs. Salisbury L, 7-2 Final
Sat. 15 vs. Dickinson * W, 5-4 Final
Tue. 18 vs. Ursinus * W, 6-3 Final
Sun. 23 at Gettysburg * W, 6-3 Final
Wed. 26 at #14 Johns Hopkins * L, 9-0 Final
Sat. 29 vs. Franklin & Marshall * L, 6-3 Final
 
May
Tue. 2 at Haverford % Centennial Conference First Round L, 5-1 Final
 
September
Sat. 20 vs. ITA Southeast Regional Championships @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
Sun. 21 vs. ITA Southeast Regional Championships @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
 
February
Sat. 28 vs. Catholic W, 8-1 Final
 
March
Wed. 11 vs. Daemen @ Tampa, Fla. W, 8-1 Final
Thu. 12 vs. Northwestern (Minn.) @ Tampa, Fla. W, 7-2 Final
Sat. 21 at Dickinson * W, 8-1 Final
Sun. 22 at York (Pa.) W, 5-0 Final
Wed. 25 vs. Ursinus * W, 7-2 Final
Sun. 29 at Franklin & Marshall * W, 6-3 Final
 
April
Wed. 1 vs. Swarthmore * W, 7-2 Final
Fri. 3 vs. St. Mary's Coll. of Md. W, 5-1 Final
Sat. 4 at Salisbury L, 6-3 Final
Sat. 11 vs. Johns Hopkins * Senior Day L, 7-2 Final
Wed. 15 at Haverford * W, 6-3 Final
Fri. 17 vs. Muhlenberg * W, 8-1 Final
Sat. 18 at Gettysburg * W, 8-1 Final
Tue. 21 at Bryn Mawr * W, 9-0 Final
Thu. 23 vs. McDaniel * W, 9-0 Final
 
May
Sat. 2 vs. Franklin & Marshall % Centennial Conference Semifinal W, 6-1 Final
Sun. 3 at Johns Hopkins % Centennial Conference Championship L, 5-0 Final
 
September
Sat. 26 vs. ITA Southeast Regionals @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
Sun. 27 vs. ITA Southeast Regionals @ Fredericksburg, Va. 8:00 AM
 
February
Thu. 25 at #19 Mary Washington L, 7-2 Final
Sun. 28 at St. Mary's Coll. of Md. W, 8-1 Final
 
March
Sun. 13 at #38 La Verne W, 8-1 Final
Mon. 14 vs. #32 Vassar @ Irvine, Calif. W, 6-3 Final
Sat. 26 vs. Dickinson * W, 9-0 Final
Wed. 30 at Ursinus * W, 8-1 Final
 
April
Fri. 1 at #11 Carnegie Mellon L, 9-0 Final
Sat. 2 vs. Franklin & Marshall * W, 8-1 Final
Tue. 5 at Swarthmore * W, 6-3 Final
Sun. 10 at Salisbury W, 6-3 Final
Wed. 13 vs. Bryn Mawr * W, 6-3 Final
Fri. 15 at Muhlenberg * W, 8-1 Final
Sun. 17 at #11 Johns Hopkins * L, 8-1 Final
Wed. 20 vs. Haverford * W, 9-0 Final
Sat. 23 vs. Gettysburg * Senior Day W, 8-1 Final
Sat. 30 at McDaniel * W, 8-1 Final
 
May
Sat. 7 vs. Swarthmore @ Johns Hopkins Centennial Conference Semifinal W, 5-1 Final
Sun. 8 at #13 Johns Hopkins % Centennial Conference Championship L, 5-0 Final
* Conference
% Post season
Bold team: Home event